Lokalna Grupa Działania Małe Morze
2010-05-17Komunikat
Szanowni Państwo,
Informujemy, że proponowane przez Lokalną Grupę Działania Małe Morze szkolenia z zakresu turystyki spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców powiatu puckiego. By wyjść naprzeciw zgłaszanym postulatom, rozszerzyliśmy realizowany projekt o dodatkowe szkolenia. Cykl szkoleń ostatecznie składać się będzie z 15 bloków tematycznych: terenowy przewodnik po Kaszubach, pilot wycieczek, organizator czasu wolnego, manager turystyki, kuchnia kaszubska + kultura i tradycja regionu, kelner, barman, instruktor rekreacji ruchowej (część ogólna), instruktor rekreacji ruchowej (specjalność jeździectwo), instruktor rekreacji ruchowej (specjalność kolarstwo), instruktor rekreacji ruchowej (specjalność fitness), instruktor rekreacji ruchowej (specjalność kinezygerontoprofilaktyka), recepcjonista, informator turystyczny, młodszy ratownik WOPR.
Celem szkoleń jest podniesienie kwalifikacji i kompetencji pracowników naszego regionu. Mają przyczynić się do zwiększenia ich wartości na rynku pracy oraz wpłynąć na aktywność zawodową.
Szkolenia skierowane są do pełnoletnich mieszkańców powiatu puckiego, zatrudnionych na umowę o pracę, bądź umowę zlecenie. Każdy uczestnik projektu wybiera dwa bloki tematyczne.
Udział w wybranych szkoleniach jest bezpłatny. Koszty są pokrywane z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, wspieranego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Uczestnicy szkoleń będą mieli możliwość zdobycia kompleksowej wiedzy teoretycznej i praktycznej w wybranych tematach, a także cenionego na rynku pracy certyfikatu, wydawanego przez Marszałka Województwa.
Obecnie trwa rekrutacja na szkolenia :
„KELNER"
„BARMAN",
które rozpoczynają się 29 maja br.
Szkolenie na kelnera obejmować będzie umiejętności związane z pracą kelnerską, w szczególności dotyczące obsługi klienta, organizacji przedsiębiorstw gastronomicznych oraz technik serwowania posiłków i napojów.
Program szkolenia:
- Organizacja zakładów gastronomicznych;
- Ogólne wiadomości o potrawach i napojach;
- Technika pracy w zakładach gastronomicznych;
- Obsługa konsumenta przy stole.
Zakres szkolenia na barmana będzie zgodny z zakresem określonym przez Stowarzyszenie Barmanów Polskich na poziomie kursu barmańskiego I stopnia.
Program szkolenia:
- Organizacja zakładów gastronomicznych;
- Specyfika i narzędzia pracy barmana;
- Klasyfikacja alkoholi, pozostałe składniki używane przez barmanów;
- Przygotowywanie drinków;
- Zasady serwowania napojów;
- Obsługa gości w barze.
Po zakończeniu kursów osoby przeszkolone będą mogły pracować w obiektach gastronomicznych - hotelach, pubach, restauracjach. Pozyskane umiejętności zapewnią wysoki poziom satysfakcji turystów i innych klientów.
Na każdy z wymienionych kursów utworzone zostaną 15 osobowe grupy w wymiarze 48 godzin na każdego uczestnika projektu (przewidywany jest również jeden wyjazd studyjny).
Zajęcia będą się odbywać w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pucku, co dwa tygodnie w soboty i niedziele.
Aby wziąć udział w szkoleniach należy dostarczyć (osobiście lub listownie) najpóźniej na tydzień przed rozpoczęciem cyklu szkoleń, tj. do 21 maja br. następujące dokumenty (które dostępne są na naszej stronie internetowej www.lgd-malemorze.pl, lub bezpośrednio w naszym biurze w Pucku, przy ul. Judyckiego 2):
Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc prosimy o szybkie zgłaszanie się do udziału w szkoleniach.
Dodatkowych informacji oraz pomocy udziela koordynator ds. Projektu Barbara Cupriak, Tel. 58/7747644, e-mail: b.cupriak@lgd-malemorze.pl.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych własnym rozwojem i poszukiwaniem ścieżki kariery zawodowej. Naszą dewizą jest profesjonalizm, kreatywność i efektywność w celu zapewnienia uczestnikom szkoleń wiedzy, która procentuje. Najcenniejsze szkolenia to te, które przynoszą pożądane efekty.